Rzecz jasna można znakować przeróżnego rodzaju przedmioty za pomocą oznaczeń ręcznie nanoszonych farbą albo lakierem. Chodzi tu głównie o szablony przykładane do przeróżnego rodzaju elementów z metalu, plexi albo drewna. To nanoszenie oznaczeń za pomocą farby albo tuszu ma sens, jeżeli już potem się te znaki firmowe zabezpiecza jakimś lakierem bezbarwnym.
Lecz jest również metoda która nie wymaga farby, tuszu i zabawy z przeróżnego rodzaju szablonami. Forma ta jest szybka i testuje się nawet w halach produkcyjnych na liniach montażu samochodów i innych złożonych sprzętów mechanicznych. Mowa tu konkretnie o znakowarkach laserowych o różnej mocy. Znakowarki tego rodzaju w dość wielu przypadkach są maszynami zamkniętymi, czyli posiadającymi specjalną obudowę. Ta obudowa chroni przed szkodliwym działaniem lasera i przed cząstkami unoszącymi się w powietrze podczas trwania procesu znakowania. No a proces ten to nanoszenie danych technicznych części takiej jak metalowe łożysko kulkowe wprost na tą część wraz z logiem producenta.
Identycznie jest rzecz jasna w przypadku części wykonanej z drewna, ze szkła albo z plexi, choćby w przypadku materiałów innego rodzaju moc lasera jest rzecz jasna inną. Chodzi tu rzecz jasna o to by sam proces oznakowania nie wpłynął na parametry techniczne części, czyli by ujemnie nie wpłynął na wytrzymałość tej konkretnej części. Dodatkowym plusem tego typu nanoszenia oznaczeń, nazwy i loga producenta jest trwałość. Jednym słowem te trwałość jest nawet wzorową i można powiedzieć, że jest to metoda równie najlepsza, co wybijanie numeru seryjnego za pomocą prasy hydraulicznej.
Polecam: druk na aluminium łódź.